DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Dort "Letadlo"

Vzor

Dort pro nadšeného modeláře zapáleného do letadýlek. Vzorem bylo pouze pár malých a rozostřených fotek jeho modelu letadla z dálky... však posuďte sami, co se z toho dá vykoukat :)

Postup

Dort je opět z jednoduchého piškotu s náplní z máslovo-pudinkového čokoládového krému a nutně odlehčená křídla z burizonovo-marshmallownové hmoty. Ač odlehčená, stejně musí být křídla podložena dřevěnými laťkami. To jsou také (společně s párátkem přidržujícím vrtuli) jediné nejedlé části dortu. Vše je potaženo cukrářskou potahovací hmotou barvenou gelovými potravinářskými barvami (vmícháním i airbrushem).

Jelikož na tak velký dort mám malou chladničku a venku zrovna mrzlo, využila jsem přírodních podmínek a vše jsem chladila za oknem, následkem čehož byl dort ovšem pod neustálým dohledem :)

Výsledek a předání na oslavě

Nakonec se podařilo vytvořit dort o hmotnosti přes 5,5 kg a s rozpětím křídel přesně 80 cm. Podle modelářů přítomných na oslavě by letadélko s takovými rozměry mohlo bez problémů vzlénoutt... ovšem tomuto to jeho kila "lehce" kazí :)

Předání oslavenci a první zakrojení dortu: